Ekstremalus
nuotykis

Rainforest Challenge Lithuania

Kas yra RFC'?

Rainforest Challenge yra sporto / nuotykių turizmo renginys, pirmą kartą suorganizuotas Malaizijoje 1997 m. lapkričio 23 d. Renginio sumanytojas – Luis J.A. Wee. Nuo to laiko jis pritraukė dalyvių ir žiniasklaidos iš viso pasaulio. Tai ypatingas nuotykis 4 × 4 entuziastams, kurie priima iššūkį su visais laukiančiais sunkumais.

Varžybų dalyviams reikia įveikti neilgus specialius ruožus (SR) per ribotą 15 minučių laiką, tačiau tai pareikalauja viso ekipažo maksimalių pastangų. Labai svarbūs yra vairuotojo įgūdžiai, variklio galia, gervės sukimo greitis ir didelė visureigio jėga. Specialūs ruožai įrengiami sudėtingame reljefe: stačiose įkalnėse, trumpuose, bet giliuose vandens kanaluose ir pan.

Varžybos organizuojamos visoms keturių varomų ratų transporto priemonėms. Dalyvių automobiliai yra suskirstyti į penkias klases: „Light“, „Medium“, „Hard“, „ATV“, „RFC’ Tourism“.

Visi automobiliai varžosi bendrais maršrutais, nugalėtojai atrenkami ir apdovanojami klasėmis. Gali būti, kad kai kurie SR skirsis skirtingoms klasėms. „RFC’ Tourism“ klasė varžosi atskirose trasose.

Kategorija „RFC’ Tourism“ –  specialiai sukurta atskira, ypač lengva klasė su užduotimis standartiniams visureigiams ir parketiniams automobiliams be gervės, norintiems sudalyvauti pagal RFC’ formato taisykles. Dalyviams nereikalingas papildomas automobilio paruošimas, šalmai ir papildoma įranga. Viso dalyviams bus paruošta nuo 10 iki 15 specialių ruožų. Kiekvienam spec. ruožui skirta 15 minučių. Specialiai standartiniams visureigiams be papildomo pasiruošimo įrengti atskiri nuo kitų dalyvių spec. ruožai. Jų laukia: mini-visureigių trialas, vairavimas užrištomis akimis (vairuotojas važiuoja pagal šturmano komandas), sprintas, pakilimas ant kalniuko, riboto pravažumo kelias su iliuminuotais vartais, galvosūkis naudojant kelio knygą (visi techniniai reikalavimai surašyti renginio reglamente).

Kaip apsispręsti kurioje klasėje dalyvauti? Šiose varžybose dalyvauja automobiliai trejose reglamentuotose klasėse t.y. „Light“ (beveik standartas), „Medium“ (paruošti automobiliai) ir „Hard“ (beveik be apribojimų). Jeigu Jūsų automobilis paruoštas pagal vieną iš Lietuvos Automobilių Sporto Federacijos (LASF) reglamentuotų kategorijų (TR-1, TR-2, TR-3), būkit tikri, jūsų automobiliai tikrai tinka mūsų paruoštoms kategorijoms. RFC’ reglamento reikalavimai yra platesni, negu yra nustatyta LASF pagal TR`us. Standartiniams visureigiams ir krosoveriams yra kategorija „RFC’ Tourism“. Taip pat kategorija „ATV“ – keturračiams.

RFC GLOBAL SERIES

Nuo 2007 m. RFC’ renginių formatas išsiplėtė įvairiose pasaulio dalyse. Dabar RFC’ renginiai vyksta nuo Europos iki Azijos, o per ateinančius kelerius metus bus sukurta tikra pasaulinė serija. Nors šie užsienio RFC’ renginiai turi savo ypatybes, visi jie turi RFC’ esmę. 

RFC’ GLOBAL SERIES atrankos etapai vyksta Italijoje, Portugalijoje, Šri Lankoje, Kinijoje, Vietname, Tailande, Australijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Indijoje, Filipinuose. Taip pat planuojamos Meksikoje ir Venesueloje.

Nuo 2018 metų RFC’ atkeliavo ir į Lietuvą. Esame 21-oji prisijungusi šalis.

Skambinkite

+370 679 57004

Sekite mus

Parašykite

rfc@inbox.lt